KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898680
nr 1389 8680
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971, Blomsterhatt. Olja på duk, 31x27, yttermått inklusive ram: 47x43 cm
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:48:01
150 kr